Dračí jeskyně mallorca: tajemná krása podzemního světa

Vítejte ve světě tajemství a krásy, který se skrývá pod povrchem krásného ostrova Mallorca. Dnes se společně podíváme na fascinující a jedinečnou Dračí jeskyni, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Tato jeskyně nás zavede do podzemního světa plného formací a stále se měnících krajin, které nás ohromí svojí neuvěřitelnou krásou.

Odkrytí tajemství

Dračí jeskyně, známá také jako Coves del Drac, je jednou z nejvýznamnějších přírodních památek na ostrově Mallorca. Byla objevena v roce 1896 a od té doby se stala nejnavštěvovanější jeskyní na Mallorce. Její jméno je odvozeno od katalánského slova „drac,“ což znamená drak. Název napovídá magickým a záhadným atmosféře, která v této jeskyni panuje.

Fascinující formace

Co dělá Dračí jeskyni tak unikátní a ohromující? Je to dílo tisíciletí, během kterého voda vytvořila úžasné krápníkové a krápníkové formace. Návštěvníci budou fascinováni úžasnými stalaktity a stalagmity, které zdobí stěny a stropy jeskyně. Krystalické útvary se odrážejí v podzemních jezerech, což vytváří téměř pohádkovou atmosféru.

Podzemní koncerty

Jedním z největších lákadel Dračí jeskyně jsou hudební koncerty, které se zde pravidelně konají. Návštěvníci mohou sedět na malých lodích a poslouchat, jak hudba zní v akustickém zázemí jeskyně. Tato zkušenost je opravdu nezapomenutelná a dodává celému prostředí ještě více kouzla.

Praktické informace

Pro návštěvu Dračí jeskyně si dopředu rezervujte vstupenky, protože popularita této atrakce je velká. Jeskyně se nachází na východním pobřeží Mallorcy, nedaleko města Porto Cristo. Místní průvodci vám ochotně poskytnou podrobné informace o historii a geologii jeskyně. Nezapomeňte si s sebou vzít vhodné oblečení, protože teploty v jeskyni mohou být nižší než venku.

1. Jak dlouho trvá prohlídka jeskyně?

Prohlídka Dračí jeskyně obvykle trvá asi 1 až 1,5 hodiny, včetně hudebního vystoupení.

2. Jsou fotografování a natáčení povoleny?

Ano, fotografování a natáčení jsou v jeskyni povoleny, ale pouze bez blesku.

3. Je možné se dostat do jeskyně bez rezervace?

Je doporučeno si vstupenky rezervovat předem, protože místo je velmi oblíbené a prohlídky mohou být rychle vyprodané.

4. Jsou jeskyně vhodné pro děti?

Ano, jeskyně jsou vhodné pro návštěvu s dětmi, ale dbejte na to, aby byly děti vždy pod dohledem.

5. Jaké jsou otevírací hodiny jeskyně?

Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období. Doporučuje se zkontrolovat aktuální otevírací dobu před návštěvou.

Takže pokud hledáte nezapomenutelný zážitek na Mallorce, Dračí jeskyně je určitě místem, které stojí za návštěvu. Připravte se na dobrodružství do podzemního světa plného krásy a záhad. Tato jedinečná přírodní památka vás ohromí svými formacemi a magickou atmosférou, která zde vládne.


Viz také:

Photo of author

Anik

Napsat komentář