Krumau

Krumau, také známé pod názvem Český Krumlov, je malebné město ležící v jižních Čechách České republiky. Toto kouzelné místo je známé svou bohatou historií, úchvatnou architekturou a nádherným přírodním prostředím. V tomto článku se podíváme na historii, kulturu a atrakce tohoto fascinujícího města.

Historie

Historie Krumau sahá až do 13. století, kdy bylo založeno českým králem Přemyslem Otakarem II. Toto město leží na řece Vltavě a brzy se stalo důležitým obchodním centrem. Během staletí prošlo město různými historickými událostmi a bylo domovem mnoha významných šlechtických rodin.

Jednou z nejvýznamnějších historických památek v Krumau je Český Krumlovský hrad, který byl postaven ve 13. století a sloužil jako sídlo šlechtického rodu Rožmberků. Hrad je nyní zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a přitahuje tisíce turistů každý rok.

Kultura

Krumau je také známé svou bohatou kulturní scénou. Město hostí mnoho festivalů a událostí po celý rok. Jedním z nejvýznamnějších je Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, který přináší do města renomované hudebníky z celého světa.

Kulturní dědictví Krumau je také patrné v mnoha muzeích a galeriích. Město je domovem Egon Schieleho centra, které je věnováno životu a dílu tohoto slavného rakouského malíře.

Atrakce

Pro turisty nabízí Krumau mnoho atrakcí. Kromě návštěvy Krumlovského hradu můžete prozkoumat krásné historické centrum města, které je plné malebných uliček, tržišť a restaurací.

Další populární atrakcí je plavba na řece Vltavě. Můžete si pronajmout kánoe nebo se vydat na romantickou plavbu na vodě, která vám umožní vidět město z úplně jiné perspektivy.

Co je nejlepší čas na návštěvu Krumau?

Nejlepší čas na návštěvu Krumau je během letních měsíců, kdy můžete využít teplého počasí a prozkoumat město a jeho okolí.

Je nutná rezervace pro návštěvu Krumlovského hradu?

Rezervace pro návštěvu Krumlovského hradu nejsou povinné, ale doporučujeme si vstupenky rezervovat předem, zejména během turistické sezóny, abyste si zajistili místo.

Existují možnosti ubytování v Krumau?

Ano, Krumau nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů pro různé rozpočty.

Co jiného mohu vidět v blízkém okolí Krumau?

V blízkém okolí Krumau se nachází krásná česká krajina, která nabízí možnosti pro pěší túry, cyklistiku a výlety na hory. Můžete také navštívit další historická města v Jižních Čechách.


Viz také:

Photo of author

Anik

Napsat komentář