Loro parque: klenot tenerife

Loro Parque je nejen jedním z nejvýznamnějších zoologických zahrad na světě, ale také perla ostrova Tenerife. V následujícím článku se podíváme na jeho kouzlo, historii a význam pro zachování druhů.

Historie loro parque

Od svého založení v roce 1972 se Loro Parque stal jedním z hlavních turistických cílů Kanárských ostrovů. Začal jako ráj pro papoušky, ale postupem času rozšířil svou sbírku o řadu dalších živočišných druhů.

Unikátní sbírka zvířat

Byť název „Loro“ znamená v španělštině papoušek, park nabízí mnohem víc než jen sbírku těchto barevných ptáků. Návštěvníci mohou obdivovat vše od mořských lvů až po tygry, a také řadu endemických druhů Kanárských ostrovů.

Úsilí o ochranu přírody

Nejde jen o zábavu. Loro Parque je hluboce zapojen do ochrany ohrožených druhů a jejich přirozených biotopů. V průběhu let byl park zapojen do řady výzkumných projektů a ochranných iniciativ po celém světě.

Udržitelnost a vzdělání

Snažíme se nejen chránit přírodu, ale také vzdělávat a informovat naše návštěvníky. Různé výstavy a programy v Loro Parque pomáhají lidem pochopit význam zachování biodiverzity a výzvy, kterým čelí naše planeta.

Faqs

Proč je Loro Parque tak oblíbený?

Popularita Loro Parque je dána kombinací rozmanité sbírky zvířat, výzkumných a vzdělávacích iniciativ a neustálým úsilím o udržitelnost a ochranu přírody.

Je Loro Parque vhodný pro děti?

Ano, park nabízí řadu atrakcí a programů určených speciálně pro děti, což z něj dělá ideální destinaci pro rodinné výlety.

Jaký je vztah parku k ochraně životního prostředí?

Loro Parque se aktivně podílí na řadě výzkumných a ochranných iniciativ, snaží se chránit ohrožené druhy a jejich přirozené biotopy a informovat návštěvníky o důležitosti udržitelnosti a ochrany přírody.


Viz také:

Photo of author

Anik

Napsat komentář